Қаріп:  A+  A A-
Қаз | Рус
 
Қоғам || Білім беру

Білім беру

2017 жылдың 1 тоқсанға бiлiм бөлiмi бойынша ақпарат

Қазақстанның бiлiм беру саласы белсендi қайта бiлiм берудi жаңарту кезеңiне алаңдайды. Былтырғы жылы 2016-2019 жылдарға Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылымды дамыту жаңа Мемлекеттiк бағдарламасы бекiтiлдi. Мемлекеттiк жалпымiндеттi бастауыш бiлiм беру стандарты қабылданды, оныменен 1 қыркүйектен елдердегi мектептердiң бiрiншi сыныптар оқуды бастады. Бiртiндеп, ағымдағы үш жылда жаңартылған бағдарламаны барлық сыныптарға енгiзу жоспарлануда.

Ауданда 39 жалпы бiлiм беру мектептерi, 5 мектеп жанындағы интернаттар, 3 балабақшалар, 31 шағын орталықтар, «Родник» сауықтыру лагерi, музыкалық мектеп , аулалық клуб, психологиялық-педагогикалық түзету кабинетi қызмет жасайды.

Есiл ауданында 2016-2017 оқу жылында оқу үрдiсiн 16 орта, 7 негiзгi, 16 бастауыш мектептерi жүргiзедi, соның iшiнде мемлекеттiк тiлде оқытумен — 16 мектеп, орыс тiлiнде оқытумен — 18, аралас тiлде оқытумен 5 мектеп.

Ағымдағы оқу жылы бiлiм саласында 730 педагог жұмыс iстейдi, соның iшiнде жоғары бiлiммен 597, орта арнаулы бiлiммен 133, соның iшiнде жоғары және бiрiншi санатты 353. Ауданның бiлiм беру ұйымдарына 14 жас мамандар келдi.

11 сынып түлектерi — 198.

Мемлекет аз қамтылған, әлеуметтiк қорғалмаған отбасыларының балаларына аса көңiл бөлуде. 2017 жылдың 1 тоқсанда 445 баланы ыстық тамақпен қамту үшiн жалпы мiндеттi орта бiлiм беру қорынан 3493,8 мың теңге бөлiндi.

Оқушылар оқу орнына (324) кепiлденген тегiн тасымалдаумен қамтамасыз етiлген, күнделiктi тасымалдаумен 171 оқушылар қамтылған, күнделiктi тасымалдаумен 153 оқушы қамтамасыз етiлдi.

Жылсайын мектептер компьютерлiк техникамен жаңартылады, бұл оқу үрдiсiнде заманауи ақпараттық технологияларды пайдалануға мүмкiндiк бередi. Компьютерлiк техникамен аудан мектептерiн қамту үлесi 86%. Ауданның барлық мектептерi Интернет желiсiне қосылған, 20 мектеп кең жолақты инетернетке қосылған.

2017 жылы «Мемлекеттiк мекемелерде бiлiм беру жүйесiн ақпараттандыру» бағдарламасы бойынша жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен электронды оқулықтар сатып алынды (1999,9 теңге сомасына 160, «ОФЛАЙН» (18 мектеп) және «ОНЛАЙН» (11 мектеп) ақпараттық ресурстарына қол жеткiзуге 10209,9 мың теңге сома.

Орта бiлiм беруге қол жеткiзу және сапасын қамтамасыз ету үшiн жылсайын ауданның бiлiм беру мекемелерiнiң материалдық — техникалық базасы нығайтылуда. Мемлекеттiк қызметтер сапасы қатаң бақылауда тұр. Бiлiм бөлiмiмен 1 тоқсанда 142 мемлекеттiк қызметтер көрсетiлдi:

  • Кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау — 10;
  • Балаларды мектепке дейiнгi ұйымдарға кезекке қою — 81;
  • Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру туралы құжаттардың көшiрмелерiн беру — 4;
  • Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру бағдарламалары бойынша оқу үшiн бағынышты ведомстводан тыс бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және шығару — 33;
  • Мүмкiндiгi шектеулi балаларды психологиялық  — медициналық — педагогикалық түзету және әлеуметтiк сауықтыру — 14.

Бүгiнгi таңда бiлiм беру өсiп келе жатқан ұрпақты өмiрге, қоршаған әлемге өз — өзiне қатысты рационалды, тәжiрибелi, жауапты қарауды қалыптастыруға мәндi негiзгi құралы болуы қажет. Ауданның педагогтары мен оқушылары облыстық конкурстарға, жалпы пәндер бойынша республикалық дистанционды олимпиадалардың, спорттық жарыстардың белсендi қатысушылары және жеңiмпаздары болып табылады.

Жалпы пәндер бойынша республикалық олимпиадалардың облыстық кезеңi қорытындысы бойынша 20 оқушы, соның iшiнде 11 оқушы 2, 3 жүлделi орындарды иелендi.

«Зерде» зерттеу жұмыстары және шығармашылық жобалар конкурсының облыстық кезеңiнде 1-7 сыныптардан 8 оқушы қатысты, соның iшiнде 4 оқушы жүлделi орындарды иелендi 2 орын (№1 Явленка ОМ — Анастасия Визигина) және 3 орын (Амангелдi бастауыш мектебi — Сабина Бексұлтан, №1 Явленка ОМ — Ангелина Пузан), 3 командалы орынды №3 Явленка ОМ (Оралхан Оразбай, Елдана Еснанбетова).

Халықаралық құстар күнiне арналған «Құстар әлемiнде» облыстық конкурсында «Эмблема» атауымен 2 орынды Айханым Нұрмұқан иелендi (№3 Явленка ОМ), «Әртүрлi құстар» атауымен 3 орынды Олеся Мозгунова (Асқар Игiбаев атындағы орта мектеп), Варвара Смирнова (Спасовка бастауыш мектебi) иелендi, «Жасанды ұя салу» атауымен 2 орынды Артем Мусаипов иелендi (Асқар Игiбаев атындағы орта мектеп).

«Қылықты тәрбие: қарау, идеялар iске асыру» облыстық конкурсында «Кинорежиссер Аяған Шәжiмбаев атындағы №3 Явленка орта мектебi» коммуналдық мемлекеттiк мекемесi жанындағы мектепке дейiнгi шағын орталық 3 орынды иелендi.

«Қазақстанда мектепке дейiнгi бiлiм беру ғасырлық тарихы шежiресi» Республикалық педагогикалық оқулар аймақтық кезеңiнде ауданды «Заградовка орта мектебi» коммуналдық мемлекеттiк мекемесi жанындағы мектепке дейiнгi шағын орталық ұсынатын болады.

«Каблучок» хореографиялық ұжымдық облыстық конкурсында «Корнеевка гимназиясы» коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң ұжымы ұлттық би атауымен 1 орынды иелендi.

6 сынып оқушылары арасында «Бiлiм» облыстық математикалық олимпиадасында 11 оқушысы (Корнеевка, Чириковка, Петровка, №1 Явленка ОМ, №3 Явленка ОМ) қатысты және облыс бойынша жалпы командалық 3 орынды иелендi.

«Ишим жұлдыздары» облыстық конкурсында «Амангелдi орта мектебi» коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң оқушысы Адина Хамзина 1 орынды иелендi (жас санаты 6-10 жыл), «Корнеевка гимназиясы» коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң оқушысы Рамиля Байрамова 3 орынды иелендi (жас санаты 14-17 жыл).

«Золотая полка приключений» атауымен кiтапханашылар облыстық конкурсында Гүлнар Әдiлмәжiнова 3 орынды, Ольга Федоровна Зенченко 1 оырнды иелендi (Асқар Игiбаев атындағы орта мектеп).

2017 жылдың жетiстiктерiмен «Мен чемпион» балалар спорттық ойынының финалына шығу болды, «Ақшақар» қысқы Президенттiк көпсайыс спартакиадасында және «Жұлдызша» қысқы спорттық бағдарлау спартакиадасында 2 орын, «Ақшақар» спартакиадасында 3 орын, сондай-ақ доппен хоккей бойынша күмiс, қыздар арасында шайбамен хоккей және шаңғы эстафетасы бойынша 3 орын. Қысқы спорттық бағдарлау бойынша Республикалық жарыстарда «Покровка орта мектебi» коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң оқушысы Анастасия Турунцева екiншi орынды иелендi.

Бiлiм бөлiмi бойынша 2016 жылға ақпарат

Бiлiм бөлiмiнiң 9 айға атқарылған жұмысы туралы ақпарат

Бiлiм бөлiмi бойынша 2016 жылдың 1 жартыжылдығында атқарылған жұмыс жөнiндегi ақпарат

2016 жылдың 1 тоқсанына бiлiм бөлiмi бойынша атқарылған жұмыс жөнiндегi ақпарат

Бiлiм беру 1 қаңтар 2016 ж.

Бiлiм беру 2015 ж. 1 қазанға жағдайы бойынша

Бiлiм беру 2015 жылғы 1 сәуiрдегi жағдайы бойынша

Бiлiм беру мекемелерiнiң тiзiмi

Білім беру мекемелерінің атауы Басшылардың тегі, аты, әкесінің аты Жұмыс телефоны
1. «Алабие бастауыш мектебі» КММ Айгүл Амангелдіқызы Жандосова +7 (71543)5-12-71
2. «Амангелді бастауыш мектебі» КММ Айжан Қазыбайқызы Таутаева +7 (71543)5-21-29
3. «Двинск бастауыш мектебі» КММ Ольга Владимировна Понаморева +7 (71543)5-32-10
4. «Еңбек бастауыш мектебі» КММ Назгүл Бақытнұрқызы Темірболатова +7 (71543)5-19-64
5. «Жарғайын бастауыш мектебі» КММ Айнұр Абайқызы Кенжеғалиева +7 (71543)5-10-67
6. «Жекекөл бастауыш мектебі» КММ Назар Мерекенұлы Мұхамеджанов +7 (71543)5-32-07
7. «Қаратал бастауыш мектебі» КММ Әсия ислямқызы Ищанова +7 (71543)5-17-08
8. «Леонидовка бастауыш мектебі» КММ Татьяна Васильевна Хрипункова +7 (71543)5-12-82
9. «Лузинка бастауыш мектебі» КММ Татьяна Анатольевна Дмитрик +7 (71543)5-32-59
10 «Октябрь бастауыш мектебі» КММ Көгаршын Әмірғалиқызы Байменова +7 (71543)5-17-70
11. «Оседлыйдың бастауыш мектебі» КММ Айнагүл Орманқызы Қазбекова +7 (71543)5-16-10
12. «Сарман бастауыш мектебі» КММ Жангелді Қайырбекұлы Жүкенов +7 (71543)5-32-28
13. «Советскаяның бастауыш мектебі» КММ Елена Ивановна Боцван +7 (71543)5-12-84
14. «Стрельниковка бастауыш мектебі» КММ Юрий Николаевич Лушпай +7 (71543)5-14-62
15. «Тонкошуровка бастауыш мектебі» КММ Татьяна Владимировна Червоненко +7 (71543)5-21-95
+7 (71543)5-25-93
16. «Черунов бастауыш мектебі» КММ Айман Теміржанқызы Құдабаева +7 (71543)5-21-09
17. «Ақтас негізгі мектебі» КММ Мейрам Саттарұлы Тоқпанов +7 (71543)3-12-48
18. «Александров негізгі мектебі» КММ Жұпар Смағұлқызы Әмренова +7 (71543)5-32-70
19. «Бесқұдық негізгі мектебі» КММ Елена Энгельсовна Буслаева +7 (71543)5-42-53
20. «Горное негізгі мектебі» КММ Әнипа Жәнібекқызы Мусина +7 (71543)5-24 -40
+7 (71543)3-14-03ф
21. «Ивано-Петров негізгі мектебі» КММ Екатерина Николаевна Говоркова +7 (71543)5-32-26
22. «Қараағаш негізгі мектебі» КММ Ғалия Жақсылыққызы Ғайсина +7 (71543)5-33-80
23. «Қарағайдың негізгі мектебі» КММ Жарқын Қайырбекұлы Бейсенов +7 (71543)5-12-74
24. «Мектеп негізгі мектебі» КММ Гүльмира Қаберқызы Дауытбаева +7 (71543)5-12-73
25. «Белгілі ақын — Есләм Зікібаев атындағы Есіл ауданының Өрнек негізгі мектебі» КММ Ғабит Хамитұлы Есқақов +7 (71543)5-16-58
+7 (71543)5-21-34
26. «Ж. Қизатов атындағы Есіл ауылшаруашылық колледжі жанындағы негізгі мектеп» КММ Кенжеғали Қабиденұлы Қапаров +7 (71543)2-37-69
27. «Спасовка негізгі мектебі» КММ Людмила Васильевна Дзюбан +7 (71543)2-66-10
28. «Амангелді орта мектебі» КММ Наталья Юрьевна Таранцева +7 (71543)2-54-43
29. «Бұлақ орта мектебі» КММ Директордың м.а. Бердібек Саттарұлы Тоқпанов +7 (71543)5-27-06
30. «Волошинканың орта мектебі» КММ Ермек Маратқызы Сапкиреева +7 (71543)5-40-43
31. «Заградовканың орта мектебі» КММ Ерік Қуанышпайұлы Бимақанов +7 (71543)3-56-38
32. «Ильинка орта мектебі» КММ Нұрлан Ерікұлы Жапаров +7 (71543)2-71-82
+7 (71543)7-90-31
33. «Корнеевка гимназиясы» КММ Людмила Александровна Барабаш +7 (71543)3-15-59
34. «Корнеевка орта мектебі» КММ Сәкен Биғожаұлы Шаймерденов +7 (71543)3-15-03
+7 (71543)5-12-75
+7 (71543)2-25-59
35. «Асқар Игібаев атындағы орта мектеп» КММ Қанат Серікұлы Шәкенов +7 (71543)2-65-85
+7 (71543)5-25-79
36. «Петровка орта мектебі» КММ Надежда Васильевна Шмурыгина +7 (71543)2-47-60
37. «Покровка орта мектебі» КММ Галина Николаевна Букрина +7 (71543)2-31-18
38. «Таранғұл орта мектебі» КММ Қымбат Зәкірқызы Тұралинова +7 (71543)5-31-43
+7 (71543)3-16-53ф
39. «Тауағаш орта мектебі» КММ Мұрат Серғалиұлы Сиванбаев +7 (71543)2-66-50
40. «Чириковка орта мектебі» КММ Дәмелі Нұрманқызы Әбішева +7 (71543)2-53-36
+7 (71543)5-11-38ф
41. «Кеңес Одағының Батыры — Тимофей Позолотин атындағы Есіл ауданының №1 Явленка орта мектебі» КММ Замира Қайыпқызы Рахиева +7 (71543)2-11-93
+7 (71543)2-20-34ф
+7 (71543)2-22-02
42. «Кинорежиссер — Аяған Шәжімбаев атындағы Есіл ауданының №3 Явленка орта мектебі» КММ Ертай Ебікейұлы Оспанов +7 (71543)2-14-98ф
+7 (71543)2-27-47
+7 (71543)2-22-88
43. «Ясновканың орта мектебі» КММ Михаил Михайлович Филоненко +7 (71543)5-43-52
44. «Балалар мен жасөспірімдердің дене тәрбиесі клубы» КМҚК Владимир Васильевич Моложенко +7 (71543)2-26-69
45. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің «Аудандық музыка мектебі» МҚКБК Жәдігер Есманғазыұлы Әлтаев +7 (71543)7-90-46
+7 (71543)2-20-85ф
46. «СҚО Есіл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Есіл ауданының психологиялық-педагогикалық түзету кабинеті» КММ Виктория Викторовна Фуркало +7 (71543)2-22-55ф
47. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің «Балапан» бөбекжайы КМҚК Жұмабике Қазманқызы Усманова +7 (71543)2-10-22
+7 (71543)7-90-53ф
+7 (71543)2-13-39
48. «Бөбекжан» балабақшасы МКҚК Сәуле Қасымханқызы Тахметова +7 (71543)2-63-79ф
49. «Моншақ» балабақшасы МКҚК Людмила Владимировна Кузурман +7 (71543)2-32-65
50. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігі жанындағы «Родник» Балалар сауықтыру лагері МКҚК Ольга Ивановна Юшко +7 (71543)5-24-97
+7 (71543)2-19-11

17.04.2017 14:19


Қазақстан Республикасы Президентінің ресми сайты Премьер-министр Казахстанаegov.kzАссамблея народа КазахстанаОфициальный интернет-ресурс Северо-Казахстанской областиIPOДКБ2020Алтын сапаӘділетМодернизация пенсионной системыКазконтентИновационные гранты EXPOҚазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Защита бизнеса СКО Телерадиохабар тарату саласындағы ұлттық операторы Ұлттық телерадио хабарларын таратуҚазақстан Республикасы Конституциясына 25 жыл Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Қазақстан Республикасының шекарасынан шығу кезінде кедергілерді болдырмау үшін жеке және заңды тұлғаларға www.adilet.gov.kz сайтында сот актілері бойынша берешегін және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығуға уақытша шектеуін тексеруді ұсынады «Қазақстан — ұлы дала елі» Жүмыс «Жұмыспен қамту 2020 жол картасы» «Атамекен» Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы Бәсекеге кабілеттілік жөніндегі кеңес Кешенді бағдарлама ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің мәдени-ойын-сауықтық және спорттық іс-шараларының кешенді бағдарламасы Ұлттық зияткерлік меншік институты Тарифтер
Яндекс.Метрика